SGK tarafından düzenlenen Çocuk ve Sosyal Güvenlik Paneli

3 Kas

Sosyal Güvenlik Kurumu Aktüerya ve Fon Yönetimi Daire Başkanlığı tarafından Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında “Çocuk ve Sosyal Güvenlik Paneli” düzenlendi.

Panelin birinci oturumunda, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Arıcı’nın oturum başkanlığı yaptığı panelde Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Mustafa Kuruca, Fişek Enstitüsü Genel Yönetmeni Prof. Dr. Gürhan Fişek ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kasım Karataş “Çocuk ve Sosyal Güvenlik” ile ilgili düşüncülerini katılımcılara anlattı.

Panelin ikinci oturumunda ise moderatörlüğünü Gazeteci Erkan Tan’ın yaptığı “Çocuklar İçin Daha Fazla Sosyal Güvenlik: Sorunlar, Tespitler ve Öneriler Forumu”’na konuşmacı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Nurcan Önder, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Rehabilitasyon Hizmetleri Daire Başkanı Emin Eraslan, ILO Türkiye Ofisi Temsilcisi Nejat Kocabay ve UNICEF Türkiye Ofisi Temsilcisi Iraz Öykü Soyalp katıldı.