KDK Tanıtım Etkinliği

3 Kas

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) tanıtım etkinlikleri kapsamında Kadın, Çocuk ve Engelli Haklarından Sorumlu Ombudsman Serpil Çakın ve Uzmanları, Gülen Muharrem Pakoğlu Ortaokulunu ziyaret etti.

Etkinlikte konuşma yapan Ombudsman Serpil Çakın, çocuklara, haksızlığa uğradıklarını düşündüklerinde ya da haklarının korunmadığı zamanlarda başvurabilecekleri bir Kurumun olduğunu belirtti. Çakın, “Sizin adınıza çalışan ve hakkınızın korunmadığında kendinizi anlatabileceğiniz bir Kurum var artık. Kamu Denetçisi, sizden alınan bilgiler doğrultusunda sizin sesinizi Devletin en üst düzey görevlilerine ulaştırıyor. Okul, hastane, belediye gibi kurumların görev alanına giren uygulamalarda gördüğünüz yanlışlıkları bize iletiyorsunuz biz de sizin adınıza ilgili yerler ile görüşüyoruz. Bize başvurduğunuz bilgiler gizli kalıyor kimseyle paylaşmıyoruz” diye konuştu.

Etkinlikte çocuklara KDK’nın işleyişi hakkında genel bilgilendirme sunumu da yapıldı. Sunumun ardından çocukların şikâyetleri ve beklentileri dinlendi. Toplamda 400 çocuğa yapılan bilgilendirmelerin ardından, çocuklardan Ombudsmanlığa yönelik algı ve beklentilerinin neler olduğunu anlamak amacıyla sınıflarında resim ve kompozisyon yapmaları istendi.

Etkinliğin sonunda çocuklara hediyeler dağıtıldı.

kdk-tanitim-etkinligi-3 kdk-tanitim-etkinligi-2 kdk-tanitim-etkinligi-1